Joanna Cieślak-Ospalska Joanna Cieślak-Ospalska

   

  Joanna Cieślak - Ospalska

Absolwentka filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Od niemal 20 lat związana z mediami.

Szef anteny, dziennikarz, PR-owiec.

Aktualnie pracuje w Eurozet jako Menadżer

Programu Lokalnego Radia ZET Gold 92,8 fm

oraz Radia PLUS Bydgoszcz, kierując zespołami dziennikarzy.

 
Co skłoniło Panią do studiowania filozofii na Wydziale Humanistycznym UMK? 

Już w liceum wiedziałam, że chcę pracować w mediach. Jednocześnie nie chciałam studiować dziennikarstwa. Wolałam wybrać kierunek dający szeroką wiedzę, który nie zaszufladkowałby mnie w wąskiej specjalizacji. Filozofia wydawała się być dobrym wyborem, zwłaszcza, że interesowałam się nią jeszcze w szkole.

Jak te studia wpłynęły na Panią, w jaki sposób Panią rozwinęły?

Studiując filozofię, jednocześnie pracowałam jako PRowiec oraz uczyłam się dziennikarstwa w studenckim Radiu Sfera. Maksymalnie wykorzystałam ten czas, by kończąc studia móc powiedzieć, że mam nie tylko tytuł magistra, ale i praktykę w zawodzie. Wielokrotnie filozofia, a zwłaszcza zagadnienia etyczne, były inspiracją do prowadzenia ciekawych audycji. Rozmawiałam o genetyce i klonowaniu, o eutanazji, o odpowiedzialnym biznesie… Tematów było wiele.

Czy umiejętności, jakie nabyła Pani w trakcie studiów, przydały  się Pani w budowaniu  kariery?

Tak, zwłaszcza umiejętność prowadzenia dyskusji, analizy tekstu, szerszego spojrzenia na problem oraz otwarcie na poglądy innych osób.

Czy zachęcałaby Pani innych do studiowania filozofii na UMK?

Pod jednym warunkiem – zaczynając studia filozoficzne, trzeba mieć pomysł na siebie i swoją karierę. Filozofia dużo daje, o ile wiemy, jak z niej czerpać. Warto także pamiętać, że żadne studia nie dają 100% gwarancji zatrudnienia. Dlatego wyznaczmy cel, zaplanujmy ścieżkę kariery i nie czekajmy z nabywaniem doświadczenia do ostatniego dnia studiów.