PRAKTYKI STUDENCKIE (ZAWODOWE) DLA KIERUNKU HISTORIA SZTUKI

Każdy student/ka studiów drugiego stopnia stacjonarnych kierunku historia sztuki zobowiązany/a jest do odbycia w trakcie studiów (do końca pierwszego roku) praktyki zawodowej w wymiarze 90 godzin tj. w okresie nie krótszym niż 2 tygodnie, za co otrzymuje 3 punkty ECTS.

Regulamin praktyk oraz wzory niezbędnych dokumentów są dostępne na stronie:

Instrukcja organizacji praktyk krok po kroku:

1. Należy zapoznać się z Zarządzeniem nr 100 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 10 sierpnia 2009 r. w sprawie zasad odbywania praktyk studenckich:

oraz z Procedurą dotycząca studenckich praktyk zawodowych realizowanych w ramach kierunków studiów na WSP: https://art.umk.pl/student/praktyki/

1. Należy dokonać wyboru miejsca praktyk oraz uzyskać deklarację ze strony placówki, że praktyka w danym terminie będzie możliwa. Proszę pamiętać, że rodzaj praktyki powinien odpowiadać profilowi kształcenia na kierunku studiów, a celem praktyki jest w szczególności:
  • poszerzenie wiedzy zdobytej na studiach i rozwijanie umiejętności jej wykorzystania
  • zapoznanie studenta ze specyfiką środowiska zawodowego
  • kształtowanie umiejętności niezbędnych w przyszłej pracy zawodowej
  • przygotowanie studenta do samodzielności i odpowiedzialności za powierzone mu zadania.
  1. Należy uzyskać akceptację koordynatora praktyk odnośnie do wyboru miejsca odbywania praktyk. Proponowane miejsca odbywania praktyk to m.in. muzea, galerie sztuki, domy aukcyjne, urzędy ochrony zabytków i dziedzictwa kulturowego, a także instytucje kultury, których działalność jest zgodna z profilem studiów.

Lista potencjalnych miejsc odbycia praktyk zawodowych dla kierunku historia sztuki  u dołu strony.

1. Przed rozpoczęciem praktyki należy dostarczyć koordynatorowi praktyk następujące dokumenty:
  • umowę o odbywaniu studenckiej praktyki zawodowej sporządzoną w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach (po jednym dla każdej ze stron)
  • plan praktyki zawodowej ustalony z opiekunem praktyki w placówce
  • kopię imiennego dokumentu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków na czas trwania praktyki.

Student/ka może przystąpić do odbywania praktyki po zatwierdzeniu planu praktyki przez koordynatora praktyk.

1. W terminie do 30 dni po zakończeniu praktyki student/ka ma obowiązek złożyć u koordynatora praktyk następujące dokumenty:
  • wniosek o zaliczenie praktyki zawodowej
  • zaświadczenie o odbyciu praktyki i formularz oceny studenta/ki
  • dziennik praktyki podpisany przez opiekuna z miejsca praktyk.
  1. Na podstawie ww. dokumentów koordynator praktyk dokonuje zaliczenia praktyki w systemie USOS.
  1. Dokumenty potwierdzające zaliczenie praktyki koordynator praktyk przekazuje do dokumentacji studenta/ki znajdującej się w dziekanacie.
  1. W przypadkach nieuregulowanych w niniejszej procedurze decyzję podejmuje Prodziekan ds. kształcenia i spraw studenckich.

Koordynator praktyk:

dr Emilia Ziółkowska-Ganc