PROJEKTOR – wolontariat studencki” to ogólnopolski program społeczny stwarzający przestrzeń dla Twojego twórczego działania. Miejsce, w którym swoją energię i zainteresowania możesz zmienić w kreatywne projekty edukacyjne.

Kto może zostać wolontariuszem?

  • Student/ka dowolnego kierunku studiów (nie jest istotny rok studiów, tryb studiowania, ani stopień studiów)
  • Absolwent/ka do roku po ukończeniu studiów

Na czym to polega?

Wolontariusze PROJEKTORa docierają do dzieci i młodzieży z małych miejscowości i wsi. Tam w szkołach i domach kultury prowadzą dla nich zajęcia.

Poprzez zabawę przekazujemy młodszym wiedzę i pozytywne wzorce, a także dzielimy się swoją pasją i energią. Pokazujemy, że nauka nie musi być nudna i zachęcamy do dalszego rozwoju.

To Ty decydujesz, kiedy zrealizujesz zajęcia (projekt edukacyjny) i jaką tematykę chcesz podjąć. Wszystko zależy od Twoich zainteresowań:
 

  • Fotografia to Twoja pasja? Możesz poprowadzić warsztaty fotograficzne z dziećmi/młodzieżą, a następnie zrobić wystawę prac
  • Uwielbiasz planszówki, gry RPG? Dni są coraz krótsze – może warto pokazać najmłodszym, że istnieją gry, w które można grać bez prądu?
  • Komputery to Twoje „środowisko naturalne”? Wiesz ilu młodych chłopaków ( i nie tylko!) marzy by poznać tajniki budowy i funkcjonowania robotów czy podstaw HTML’a?
  • Wiesz jak stworzyć chmury w słoiku czy sodową fontannę? Pokaż, że laboratorium chemiczne to miejsce gdzie można nie tylko wiele się nauczyć, ale również świetnie bawić! 
  • Interesuje Cię ekonomia? Może nie uwierzysz, ale poprzez zabawę nawet najmłodsi mogą zrozumieć tajniki funkcjonowania giełdy i przy tym świetnie się bawić! 

Chętnie podzielimy się z Tobą naszą wiedzą na temat prowadzenia tego rodzaju zajęć.

Ile to trwa?

Obecnie realizujemy następujące projekty:

PROJEKTY SYSTEMATYCZNE

Jeden projekt są to 3 spotkania z dziećmi/młodzieżą (mniej więcej raz na tydzień – studenci ustalają odpowiadające im terminy ze szkołą). Jedne zajęcia trwają minimum 1,5 godziny. Studenci-wolontariusze w grupach 2-3 osobowych dojeżdżają do miejscowości leżących niedaleko Torunia. Mają zapewnione ubezpieczenie, zwrot kosztów dojazdu i zakupu materiałów na projekt.

PROJEKTY W RAMACH AKCJI MŁODY NOBEL

Młody Nobel to kampania edukacyjna realizowana przez Fundację Rozwoju Wolontariatu oraz Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, która ma na celu popularyzację nauki przedmiotów ścisłych wśród dzieci i młodzieży. Jednodniowe zajęcia trwające 3-4 godziny (mogą odbywać się także w soboty). Studenci pokazują swoim młodszym kolegom, że nauka przedmiotów ścisłych może być fascynująca. 

Jak do nas dołączyć?

Zgłoś się do Regionalnego Koordynatora Programu w Toruniu:
Paulina Pamuła
p.pamula@projektor.org.pl

 

Polub nasz profil i bądź na bieżąco:
https://www.facebook.com/PROJEKTOR.Torun/