Panel dyskusyjny pod patronatem MNiSW

Dnia 22 października 2010 w sali konferencyjnej Hotelu Uniwersyteckiego, w godz. 11:00-15:00 odbyło się spotkanie panelowe z pracodawcami pt. "Kompetencje dla przyszłości - nowe kierunki współpracy między UMK a pracodawcami".

Patronat honorowy nad panelem objęła pani prof. Barbara Kudrycka - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

Spotkanie z pracodawcami było częścią projektu "Kompetencje dla przyszłości-rozwój potencjału zawodowego studentów i absolwentów UMK", który realizowany jest przez Biuro Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UMK. Podstawowym celem projektu jest wzrost liczby zatrudnionych absolwentów z WCh, WMiI, WFAiIS.

W trakcie spotkania poruszane były m.in.: zagadnienia związane ze stosowaniem modeli kompetencji zawodowych oraz z dostosowaniem systemu szkolnictwa wyższego do potrzeb rynku pracy.

Po wystąpieniach prelegentów miała miejsce dyskusja z przybyłymi pracodawcami dotycząca nowych form współpracy uniwersytetu z rynkiem pracy.

Spotkanie było transmitowane przez Uniwersytecką Telewizję Internetową.

Program wystąpień wraz z prezentacjami (do pobrania w formacie PDF)