Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu zaprasza na cykliczne warsztaty w semestrze letnim 2016 z wolontariuszką z Hiszpanii Esperanzą Nieves Jimenez:

1.      Cykl warsztatów „Podstawy fotografii”

Program kursu zakłada teoretyczną i praktyczną naukę podstaw fotografii. Podczas zajęć poznamy historię fotografii oraz różne rodzaje i typy fotografii. Następnie zdobytą wiedzę będzie można wykorzystać w praktyce podczas wyjść w plener.
Warsztaty są bezpłatne.

2.      Cykl warsztatów dla miłośników historii sztuki

Podczas zajęć uczestnicy poznają i będą mogli dyskutować nad różnymi okresami w sztuce i stylami z tych okresów,  zaprezentowane zostaną także informacje o przemianach w sztuce i twórczości wielkich artystów. Zajęcia pozwolą na  zdobycie umiejętności fachowego patrzenia na dzieła sztuki, opisu, analizy i ich porównania.
Warsztaty są bezpłatne.

3.      Cykl warsztatów„Tajemnice Egiptu – pismo hieroglificzne”

Celem warsztatów jest zdobycie praktycznej umiejętności czytania pisma hieroglificznego. Ponadto uczestnicy poznają historię Egiptu i egipskiego pisma, a także dowiedzą się o aktualnie prowadzonych badaniach i archeologicznych ekspedycjach.
Warsztaty są bezpłatne.

Wszystkie warsztaty poprowadzi Esperanza Nieves Jimenez z Hiszpanii – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie w Jaen w Hiszpanii, fotografka, wolontariuszka w Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Toruniu.

Zapisy:Paulina Kruszyńska, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, tel. 56 654 70 68 wew. 44, p.kruszynska@ohp.pl