Kto jest kim w Biurze Karier

 

EWA BANASZAK

Kierownik Biura
trener, doradca zawodowy,

Ewa.Banaszak@umk.pl
tel. (56) 611 47 71

Doradza studentom i absolwentom:
 • Wydziału Filologicznego
 • Wydziału Sztuk Pięknych
 • Prawa
 • Europeistyki

Absolwentka Wydziału Humanistycznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz Podyplomowych Studiów Doradztwa Zawodowego na Uniwersytecie Łódzkim. W Biurze Karier UMK pracuje od 1994 roku, jest jego kierownikiem od 2003 roku

Zajmuje  się indywidualnym i grupowym doradztwem w planowanu kariery zawodowej, co jest jej pasją. Ukończyła szkolenia w Careers Service w Hull w Wielkiej Brytanii.  Posiada m.in. licencje trenera programów WindMills, Spadochron, cerytfikat Trenera Biznesu wydany przez Schenk Institute oraz uprawnienia asesora do przeprowadzania wywiadów kompetencyjnych oraz sesji Assessment Center.

Koordynuje krajowe i międzynarodowe projekty związane z rozwojem metod doradztwa zawodowego, wspieraniem przedsiębiorczości, rozwojem kompetencji które są finansowane ze środków UE (TEMPUS PHARE, Leonardo da Vinci, EFS). Jest współautorką poradników poświęconych tej problematyce. Prowadzi także szkolenia dla pracowników innych Biur Karier w Polsce.

Lubi góry, muzykę klasyczną, literaturę polską i angielską. Ostatnio stała się namiętnym blogerem, dzięki czemu odkrywa nieznane dotąd światy – przede wszystkim muzyczne!

 

Katarzyna Jagiełka

KATARZYNA JAGIEŁKA

Doradca zawodowy
Specjalista ds. praktyk

Katarzyna.Jagielka@umk.pl
tel. (56) 611 20 93

Doradza studentom i absolwentom:
 • Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska
 • Wydziału Nauk o Ziemi
 • Wydziału Chemii
 • Wydziału Nauk Pedagogicznych
 • Wydziału Teologicznego
 • Wydziału Humanistycznego (filozofia, psychologia)

 

Ukończyła studia wyższe na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu na kierunku pedagogicznym. Pracuje w Biurze Karier UMK od 1997r. Zajmuje się doradztwem indywidualnym i grupowym.

Odbyła szkolenie zawodowe w Careers Service w Hull oraz Careers Service w  Manchester. Brała udział w wizytach studyjnych w ośrodkach doradztwa zawodowego w Niemczech (Oldenburg) oraz ośrodkach szkoleniowych i oświatowych w Norwegii,  Szwecji i Anglii. Odbyła szkolenie w zakresie doradztwa grupowego w Finlandii.

Odbyła szereg szkoleń trenerskich. Posiada m.in. licencje trenera Wind Mills, Spadochron, Miasteczka Zainteresowań Zawodowych, cerytfikat Trenera Biznesu wydany przez Schenk Institute oraz posiada uprawnienia do stosowania Kwestionariusza Uzdolnień Przedsiębiorczych. Posiada uprawnienia asesora do przeprowadzania wywiadów kompetencyjnych oraz sesji Assessment Center. Interesuje się psychologią społeczną i teorią osobowości.

Jest autorką zdjęć i reportaży filmowych z działań organizowanych przez  Biuro Karier UMK. Prywatnie pływa, nurkuje, jeździ na nartach.

 

IZABELA RUTKOWSKA

Doradca zawodowy
Specjalista ds. informacji

Izabela.Rutkowska@umk.pl
tel. (56) 611 46 43

Doradza studentom i absolwentom:

 • Wydziału Nauk Historycznych
   
 • weryfikuje i akceptuje oferty w serwisie biurokarier.edu.pl
 • koordynuje prace Informatorium Biura Karier
 • koordynuje szkolenia organizowane przez biuro
 • jest opiekunem praktykantów


Izabela Rutkowska jest pracownikiem Biura Karier UMK od 2008 roku. Ukończyła studia na kierunku historia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu oraz studia podyplomowe na kierunku doradztwo zawodowe i personalne.

Od roku 2010 posiada uprawnienia do przeprowadzania wywiadów kompetencyjnych oraz sesji Assessment Center (asesor). Przebyła liczne szkolenia, które zostały potwierdzone certyfikatami, w tym certyfikatem na trenera biznesu.

Prowadzi szkolenia związane z procesem rekrutacji i selekcji pracowników oraz szkolenia z rozwijania kompetencji miękkich. Największą satysfakcję czerpie z prowadzenia szkoleń z komunikacji, pracy zespołowej, asertywności, stresu, motywacji, organizacji pracy, a także szkoleń mających na celu rozwijanie umiejętności przywódczych i przygotowanie uczestników do zarządzania projektami/ ludźmi.

Prywatnie. Od wielu lat fascynuje ją psychologia społeczna. Interesuje się również historią oraz międzynarodową dyplomacją. Wakacje lubi spędzać podróżując i zwiedzając. Wolny czas spędza aktywnie: chodzi na basen i jeździ na rowerze. Interesuje się historią, kulturą i kuchnią Francji i Włoch.

Tomasz Jankowski

TOMASZ JANKOWSKI

Doradca zawodowy
Specjalista ds. projektów

Tomasz.Jankowski@umk.pl
tel. (56) 611 20 95

Doradza studentom i absolwentom:

 • Wydziału Matematyki i Informatyki
 • Wydziału Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
 • Wydziału Humanistycznego: kognitywistyka, religioznawstwo, socjologia, medioznawstwo

 

Tomasz Jankowski jest pracownikiem Biura Karier UMK od 2009 roku. W 2004 roku ukończył socjologię na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Pierwsze doświadczenia zdobywał pracując w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Toruniu, w którym koordynował wdrażanie funduszy unijnych. Później jako freelancer koordynował kilkanaście projektów finansowanych z EFS.

Uczestnik wielu szkoleń, w tym Akademii Trenera ze specjalnością coach (Excelence Consulting) oraz szkoleń z obszaru AC i rozwoju kompetencji miękkich prowadzonych przez Schenk Institute.

Koordynuje badania rynku pracy realizowane w Biurze Karier, w tym badania kompetencji i monitoring losów absolwentów.

Szkoli z obszaru koordynacji projektów, twórczego rozwiązywania proble- mów, ale najwięcej radości sprawia praca z przekonaniami ograniczającymi rozwój i realizację ambitnych celów. W swoimi portfolio szkoleniowym posiada także uczestnictwo w procesach outplacementowych, oraz szkolenia pracowników działu sprzedaży.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwójki dzieci. W wolnych chwilach oddaje się eksperymentom miodosytniczym.

 

EWELINA KRUŹLAK

Doradca zawodowy

ekruzlak@umk.pl

tel. (56) 611 20 94

Doradza studentom i absolwentom:

 Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania

Wydziału Politologii i Studiów Międzynarodowych

Wydziału Prawa i Administracji (administracja, administracja i zarządzanie)

Ewelina Kruźlak pracuje w Biurze Karier UMK od 2016 roku. Ukończyła studia na kierunku doradztwo zawodowe w Wyższej Szkole Gospodarki w Bydgoszczy, a obecnie kończy studia z zakresu edukacji obywatelskiej i bezpieczeństwa publicznego na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego.

Dotychczas z powodzeniem zajmowała się problematyką rynku pracy oraz wykluczeniem społecznym.

Interesuje się zagadnieniami związanymi z pedagogiką pracy, mechanizmami stosowanymi podczas doboru i selekcji pracowników oraz relacjami jakie zachodzą pomiędzy nowym pracownikiem a pracodawcą i zespołem.

 

fot. Andrzej Romański, Centrum Promocji i Informacji UMK, styczeń 2011

fot. Anna Bielawiec-Osińska, Biuro Karier UMK, wrzesień 2012, kwiecień 2013