Lista podstron z ikonami jest tymczasowo niedostępny.
   

  Dominik Pokornowski

Absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Studia ukończyłem w 2003 roku i od samego początku pracuję jako PR-owiec, zajmuję się głównie komunikacją internetową.

Rozszerzałem wiedzę na studiach podyplomowych z zakresu Public Relations i Zarządzania Projektami. Przez 7 lat byłem PR managerem w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu. Od 5 lat jestem trenerem i doradcą.

 
Co skłoniło Pana do studiowania filozofii na Wydziale Humanistycznym UMK? 

Moje zainteresowanie filozofią pojawiło się w liceum (X Liceum Ogólnokształcące w Toruniu) w wyniku fascynacji kosmologią, matematyką i lekturze książek Stanisława Lema. Trafiłem na koło filozoficzne prowadzone przez niezastąpioną Marię Mazurkiewicz, która stała się moją mentorką i pierwszym nauczycielem filozofii.

Jak te studia wpłynęły na Pana, w jaki sposób Pana rozwinęły?

Wiedza filozoficzna otwiera nowe horyzonty. W trakcie studiów kilka razy zmieniałem swoje zainteresowania, ale za każdym razem były to kierunki łączące się z innymi naukami. Wielki wpływ miały dla mnie wykłady i seminaria wybitnych akademików (prof. Jolanta Żelazna, prof. Jerzy Perzanowski, prof. Andrzej Szahaj, dr Tomasz Komendziński).

Czy umiejętności, jakie nabył Pan w trakcie studiów, przydały się Panu w budowaniu  kariery?

Filozofia w swoim szerokim spektrum zagadnień otwiera na wiele idei i wskazuję, że warto pytać o przyczyny, warto analizować rzeczywistość. To z pewnością przydatna umiejętność. Studia filozoficzne nauczyły mnie szybkiej adaptacji różnorodnej wiedzy. Dzięki temu podjęte później studia podyplomowe nie stanowiły problemu. Sądzę, że dzięki studiom zdobyłem umiejętności, które przydają się w zawodzie związanym z komunikacją społeczną.

Czy zachęcałby Pan innych do studiowania filozofii na UMK?

Namawiam do studiowania filozofii wszystkich tych, którzy poszukują głębszego zrozumienia rzeczywistości i interesują się wieloma dziedzinami nauki. Studia filozoficzne warto podejmować równolegle z drugim kierunkiem, tak aby dysponować konkretną specjalizacją zawodową wzbogaconą o filozoficzną wrażliwość i otwartość.