Projekt "9 wcieleń polonisty" Projekt "9 wcieleń polonisty"

Edycja 2017.

ODKRYJ SWOJE NAJLEPSZE WCIELENIE !

O projekcie O projekcie

Chcemy pokazać studentom filologii polskiej, co robić, aby nie zostać szablonowym polonistą. Do przeprowadzenia warsztatów zaprosiiśmy znane osoby, które są absolwentami filologii polskiej UMK. Pokażą jak wielki sukces można osiągnąć po studiach filologicznych. Jednocześnie zaproponują uczestnikom zadania do wykonania, tak aby każdy z nich mógł przekonać się, czy sprawdzi się w danej roli oraz przede wszystkim, czy podoba mu się to, co właśnie robi. Pragniemy, aby każdy miał szansę odkryć swoje prawdziwe oblicze. Projekt powstał w roku akademickim 2015/2016; opracowały go: Magdalena Pijanowska - studentka polonistyki, Magdalena Rajkowska - studentka polonistyki, Zuzanna Dudzic - studentka edukacji artystycznej, Irmina Marcinkiewicz - absolwentka polonistyki - MSU Publishing, Ewa Banaszak - absolwentka polonistyki - Biuro Karier UMK

Zespół pojektu 2017:

Irmina Marcinkiewicz - absolwentka polonistyki - MSU Publishing, Paulina Ostaszewska - absolwentka polonistyki 2016, .........................

OPINIA UCZESTNICZKI edycji 2016 OPINIA UCZESTNICZKI edycji 2016

Cykl „9 wcieleń polonisty”  uważam za trafny i niewątpliwie przydatny pomysł. Miałam przyjemność być na większości spotkań.

Poznałam inspirujące kobiety, które są absolwentkami filologii polskiej. Swoją charyzmą, pewnością siebie, poczuciem humoru, czasami nutką melancholii nakreślały różne drogi kariery, które można osiągnąć będąc m.in. absolwentem polonistyki.

Szczególnie w  pamięci utkwiły mi cztery prelegentki.

Pierwszą z nich była pani Elżbieta Olszewska, która obecnie jest dyrektorem programowym fundacji „Cała Polska Czyta Dzieciom”. Pani Elżbieta nakreśliła pracę i zakres obowiązków „Dyrektora Programowego Fundacji”, a także historię swojego życia, które nie zawsze ją oszczędzało. Osobiście warsztaty pani dyrektor uważam za wyjątkowo inspirujące, które trafnie podsumowuje zdanie: „Mimo trudności i przeciwności losu, nigdy nie wolno się poddawać i każdego dnia należy dbać o swój rozwój osobisty”.

Kolejne spotkanie, które chciałabym wyróżnić odbyło się z panią Aleksandrą Iżycką. Pani Aleksandra przez wiele lat była rzeczniczką prasową prezydenta miasta Torunia. Każdy ze studentów mógł wcielić się w rolę rzecznika prasowego, a pani Aleksandra udzieliła mu cennych uwag.

Na wyróżnienie zasługują także warsztaty pani Irminy Marcinkiewicz, która jest właścicielem dobrze prosperującej agencji reklamowej, gdzie pełni rolę dyrektora marketingu. Pani Irmina odkrywa w polonistach przedsiębiorcze zdolności i inspiruje ich do założenia własnej firmy.

Ostatnie spotkanie było poświęcone  pracy coucha/trenera, które poprowadziła pani Joanna Fabisiak. To, co wyjątkowo mi się spodobało, to ćwiczenia z przemówień publicznych. Pani Joanna udzieliła każdemu z nas kilka cennych wskazówek, aby przemawiać tak, by być słuchanym.

Uważam, że cykl spotkań „9 wcieleń polonisty” idealnie podsumowuje historyjka, którą opowiedziała pani Joanna. Pani Fabisiak za sprawą alegorycznej opowieści zwróciła uwagę młodych ludzi na z pozoru oczywistą, ale często zapomnianą prawdę: „Nigdy nie trafisz do celu, którego nie widać”. Dzięki spotkaniom z wyjątkowo inspirującymi osobami, wielu studentów polonistyki, tworzy i wyznacza sobie cele, do których pragnie dążyć.

Paulina Ostaszewska

EDYCJA 2016 - poznaj sylwetki polonistów klikając na poniższe ikony EDYCJA 2016 - poznaj sylwetki polonistów klikając na poniższe ikony

Zespół pojektu 2016:

Magdalena Pijanowska - studentka polonistyki, Magdalena Rajkowska - studentka polonistyki, Zuzanna Dudzic - studentka edukacji artystycznej, Irmina Marcinkiewicz - absolwentka polonistyki - MSU Publishing, Ewa Banaszak - absolwentka polonistyki - Biuro Karier UMK

Program spotkań obejmował:

  • Przedstawienie sylwetki zaproszonego polonisty
  • Pytania do gościa
  • Zrób to sam - praktyczne zadania wykonywane przez uczestników
  • Ocenę prac i wręczenie nagród dla najlepszych