Znamy już listę najlepiej ocenionych biznesplanów. Miło nam poinformować, iż w drugiej edycji Kursu przedsiębiorczości, najwyżej zostały ocenione następujące pomysły biznesowe:

 1. Kraina Rozrywki
   
 2. Reaktor Rozwoju
   
 3. Iwencja Cafe
   
 4. Herba&Yerba
   
 5. ArtDesi
   
 6. Instytut Badawczy ASK
   
 7. 4future.technology
   
 8. MIND
   
 9. BluePixel
   
 10. TUTAJ - agencja brandingowa

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i zapraszamy na spotkanie informacyjne, które odbędzie się dnia 21.04.2015 w godzinach 9.30-10.00 w Biurze Karier.

Znamy już terminy obron biznesplanów.

Dla osób, które przesłały biznesplany do dnia 26.01.2015 ustala się następujące terminy:

- 25.02.2015 - środa  - godz. 16.30 - 20.00; (7 osób)

- 04.03.2015 - środa  - godz. 16.30 - 20.00; (7 osób)

Na terminy obron będą obowiązywały zapisy. Formularz zapisów (poniżej) zostanie uruchomiony 27.01.2015 o godzinie 12.00.

Dla osób ubiegających się o dofinansowanie – obecność na całej obronie jest obowiązkowa. Każdy z uczestników zobowiązany jest przygotować krótką (maksymalnie 15-minutową) prezentację swojego pomysłu biznesowego. Prezentację należy dostarczyć odpowiednio:

- do 20.02 – I termin;

- do 27.02 – II termin;

na adres: marcin.lubnau@umk.pl

Miejsce poszczególnych obron (WSP / Biuro Karier) zostanie dookreślone w późniejszym terminie.

 

ILOŚĆ ZGŁOSZEŃ NA 04.03 WYNOSI JUŻ 7 OSÓB.

OSOBY DOPISANE OD TEJ PORY BĘDĄ WPISYWANE NA TERMIN 22.05.

OBRONY BIZNESPLANÓW 2015

Proszę wypełnić wszystkie pola. W razie problemów z wysłaniem zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 611 49 50 lub e-mailowy marcin.lubnau@umk.pl

Это обязательное поле.
Это обязательное поле.

Отображение сетевого контента Отображение сетевого контента

Za nami ostatnie zajęcia z tworzenia biznesplanów. Do przetrawienia pozostała partia materiału i wygenerowane pomysły biznesowe.

Do 19 stycznia 2015 r. czekamy na gotowe prezentacje biznesplanów, będące podstawą do oceny ekspertów. Zwycięzców drugiej edycji kursu przedsiębiorczości poznamy na przełomie stycznia i lutego!

W wyniku przeprowadzonych testów:

- Kwestionariusz Uzdolnień Przedsiębiorczych (podczas szkolenia wyjazdowego),
- Skala Motywacji Osiągnięć (podczas szkolenia wyjazdowego),
- Test kompetencyjny (on-line)

do dalszego etapu Kursu przedsiębiorczości zakwalifikowanych zostało 25 uczestników, w podziale na dwie grupy. Zajęcia będą odbywały się według następującego harmonogramu:

Grupa 1

- Spotkanie 1: 11-12.10.2014

- Spotkanie 2: 15-16.11.2014

- Spotkanie 3: 06-07.12.2014


Grupa 2

- Spotkanie 1: 25-26.10.2014

- Spotkanie 2: 22-23.11.2014

- Spotkanie 3: 13-14.12.2014


Osoby, które nie zakwalifikowały się do dalszego etapu, mogą odbierać w Biurze Karier zaświadczenie uczestnictwa w szkoleniu wyjazdowym "Odkryj w sobie przedsiębiorcę".

Zakończyliśmy rekrutację do drugiej edycji kursu przedsiębiorczości.

Trwa weryfykacja zgłoszeń. 50 osób, które uzyskają najlepszy wynik z testu kompetencyjnego, zostanie zakwalifikowanych do udziału w projekcie.

Równolegle trwają przygotowania organizacyjne do wyjazdu. Termin wyjazdu, został zaplanowany na weekend 27-28.09.2014 r. W tym roku szkolenie "Odkryj w sobie przedsiębiorcę" zaplanowano w Hotelu Brzoza Spa & Wellness w Brzozie pod Bydgoszczą.

Informujemy, iż został wydłużony termin rekrutacji na Kurs przedsiębiorczości. Na zgłoszenia czekamy do 14 sierpnia.

W kursie mogą wziąć udział studenci Chemii, Biotechnologii, Ochrony środowiska, Automatyki i Robotyki, Fizyki, Fizyki technicznej, Informatyki stosowanej, Informatyki, Matematyki (także kierunek matematyka i ekonomia) oraz studenci Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny.

Liczba miejsc: 50 (30 kobiet i 20 mężczyzn).

Termin zgłoszeń: REKRUTACJA PRZEDŁUŻONA DO 14 SIERPNIA 2014

Wydziały objęte projektem: WFAiIS, WCh, WBiOS, WMiI oraz WSP

W ramach projektu (kurs przedsiębiorczości):

  50 uczestników wyjedzie na weekendowe szkolenie „Odkryj w sobie przedsiębiorcę”

        (27-28 września 2014 r.),

  25 uczestników stworzy swój biznesplan podczas weekendowych zajęć stacjonarnych i on-line

        (trzy weekendy w okresie od października 2014 do stycznia 2015),

  10 uczestników otrzyma możliwość wyjazdu w dowolne miejsce w świecie na praktyki lub wizyty studyjne (dofinansowanie do 5 tys. zł).

Wszelkie działania w ramach kursu (szkolenia, wyjazdy) dla uczestników są całkowicie bezpłatne.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu UMK w Europie 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zakończyliśmy rekrutację na II edycję kursu przedsiębiorczości.

Dziękujemy za przesłane zgłoszenia.

Trwają prace organizacyjne, tymczasem... życzymy udanych wakacji i do zobaczenia pod koniec września ;-) 

Na wszystkich wydziałach objętych projektem pojawiły się nowe plakaty promujące kurs przedsiębiorczości. Swego wizerunku użyczyła Pani Beata Nowak, studentka WBiOŚ, autorka biznesplanu Firmy Green Food.

Beata Nowak, otrzyma z projektu blisko 5 tys. zł na pokrycie kosztów udziału w praktyce. Będzie to praktyka w poradni dietetycznej „Mój dietetyk” zajmującej się szerokim poradnictwem dietetycznym. Praktyka pozwoli Beacie zapoznać się ze specyfiką pracy dietetyka oraz nabrać doświadczenia w kontakcie z pacjentem i w działaniach marketingowych.

Działania Beaty śledzić możecie na stronie: www.facebook.com/MojDietetykDzieciom

Serdecznie zapraszamy!

 

Znamy już termin pierwszego szkolenia w ramach Kursu przedsiębiorczości dla studentów WFAiIS, WCh, WBiOS, WMiI oraz WSzP. Wyjazd zaplanowany został na weekend 27-28 września 2014 r.

Jeśli chcesz rozwinąć swoje kompetencje, sprawdzić swój pomysł w praktyce i otrzymać do 5 tys. zł na praktyki lub wizyty studyjne – ten kurs jest właśnie dla Ciebie!

Uczestnicy pierwszej edycji zaplanowali wyjazdy m.in. do Barcelony, Londynu, Rzymu i do USA!

Zgłoszenia można przesyłać jeszcze do 7 lipca. Szkolenie dla uczestników jest całkowicie bezpłatne.

Szczegółowe informacje i formularz rejestracyjny na stronie: www.biurokarier.umk.pl/kurs-przedsiebiorczosci

 

1. Jestem studentką  / studentem międzyobszarowych studiów matematyka i ekonomia, czy mogę wziąć udział w projekcie?

Tak. Studenci kierunku „matematyka z ekonomią” mogą być uczestnikami projektu , o ile w toku studiów uzyskają dyplom licencjata WMiI lub / i zamierzają kontynuować naukę na WMiI, na studiach magisterskich.

2. Jestem absolwentką / absolwentem wskazanych w projekcie kierunków, czy mogę wziąć udział w projekcie?

Nie. Uczestnikiem projektu mogą być tylko studenci wskazanych wydziałów / kierunków, tj. osoby, które w dniu pierwszego wsparcia (szkolenie wyjazdowe) posiadają status studenta.

3. Brałam / brałem udział w pierwszej edycji kursu przedsiębiorczości, niestety zakończyłam / zakończyłem szkolenie  po pierwszym wsparciu (szkolenie wyjazdowe) , czy mogę raz jeszcze aplikować do projektu?

Nie. Niestety, osoby biorące udział w I edycji  kursu przedsiębiorczości, które zakończyły udział w projekcie (bez względu na etap)  nie mogą brać udziału w nowej rekrutacji.

4. Termin rozpoczęcia kursu / wyjazdu… dlaczego został ustalony już na wrzesień?

Termin pierwszego wsparcia (szkolenie wyjazdowe) został celowo zaplanowany na wrzesień (pierwsza połowa / początek drugiej połowy września) ze względu na… pogodę :-) Podczas wyjazdu, oprócz szkolenia „Odkryj w sobie przedsiębiorcę” (5 h dziennie) przewidziane są także zajęcia integracyjno-motywacyjne, które odbywają się na świeżym powietrzu (gry i zabawy zespołowe). Studenci pierwszej edycji nie mieli łatwo, kiedy trzeba było strzelać z luku do tarczy w zimny listopadowy wieczór, przy niesprzyjającej aurze :-) Stąd też pojawił się pomysł wcześniejszego terminu, aby uczestnicy mogli w pełni korzystać z przygotowanych atrakcji ;-) Uczestnictwo w pierwszym szkoleniu już we wrześniu, z pewnością będzie doskonałym sposobem na rozpoczęcie nowego roku akademickiego ;-)

5. Czy uczestnik ponosi jakiekolwiek koszty uczestnictwa w projekcie?

Nie. Szkolenia odbywają się w ramach projektu Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Europie 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego i dla wszystkich uczestników są całkowicie bezpłatne.

6. Czy podczas drugiego etapu szkolenia można pisać biznesplan z dowolnej branży / dziedziny?

Tak. Należy jednak pamiętać, że po zakończeniu szkolenia z pisania biznesplanów odbywają się obrony, a w każdej edycji kursu przedsiębiorczości, dla 10 autorów najlepszych biznesplanów przewidziane jest wsparcie (do 5 tys zł na praktyki lub wizyty studyjne). Środki te można przeznaczyć na praktykę lub wizytę studyjną związaną z branżą, obszarem tworzonego biznesplanu. Stąd warto tworzyć swój plan biznesowy pod kątem realnych zainteresowań i planowanego rozwoju – nie tylko „ot tak, na potrzeby kursu”.

Biuro Karier UMK serdecznie zaprasza studentów WFAiIS, WCh, WBiOS, WMiI oraz WSzP do udziału w projekcie „UMK w Europie 2020”.

W ramach projektu (kurs przedsiębiorczości):

  50 uczestników wyjedzie na weekendowe szkolenie „Odkryj w sobie przedsiębiorcę”,

  25 uczestników stworzy swój biznesplan podczas weekendowych zajęć stacjonarnych i on-line,

  10 uczestników otrzyma możliwość wyjazdu w dowolne miejsce w świecie na praktyki lub wizyty studyjne (dofinansowanie do 5 tys. zł).

Kurs rozpocznie się po zebraniu grupy 50 uczestników, nie wcześniej jednak niż z początkiem września 2014 r. Wszelkie działania w ramach kursu (szkolenia, wyjazdy) dla uczestników są całkowicie bezpłatne.

Szkolenia odbywają się w ramach projektu UMK w Europie 2020, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

16-17 listopada 2013 - szkolenie Odkryj w sobie przedsiębiorcę
Dwudniowy wyjazd integracyjno-motywacyjny w atrakcyjne miejsce wypoczynkowe w Polsce.

Grudzień 2013 – Marzec 2014 - szkolenie Stwórz swój biznesplan
Szkolenie stacjonarne w Biurze Karier UMK

3 spotkania weekendowe (sobota i niedziela) dla dwóch grup – naprzemiennie.

Poznanie zasad tworzenia biznesplanów i wytężona praca nad wlasnym pomysłem biznesowym.

Kwiecień 2014 – Wrzesień 2014 – czas na obropny biznesplanow i odbycie praktyk lub wizyt studyjnych dla 10 autorów najlepszych pomysłów biznesowych.

Kwiecień 2014 – rozpoczęcie rekrutacji do II edycji Kursu!

Od 7 kwietnia 2014 roku rozpoczynamy rekrutację do II edycji kursu przedsiębiorczości.

Kurs skierowany jest do studentów WCh, WBiOŚ, WFAiIS, WMiI oraz WSP Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, planujacych założenie własnej działalności gospodarczej.

Szczegółowy wykaz kierunków został określony na stronie www.biurokarier.umk.pl/kurs-przedsiebiorczosci oraz w regulaminie.

Kurs odbywa się w ramch projektu UMK w Europie 2020 współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Udział w zajęciach jest całkowicie bezpłatny.

Osoby zainteresowane wzięciem udziału w Kursie, spełniające kryteria formalne, mogą przesyłać zgłoszenia za pomocą formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie: www.biurokarier.umk.pl/europa-2020-rekrutacja