Pomocne miejsca w sieci Pomocne miejsca w sieci

 

Portal Opis

Korzystając z bezpłatnego kreatora CV serwisu Canva, łatwo i szybko aplikujesz o swoją wymarzoną pracę. Wybieraj spośród setek bezpłatnych, profesjonalnie zaprojektowanych szablonów i dostosuj je w kilka minut.

https://www.canva.com/pl_pl/tworzyc/cv/

Jeżeli mają Państwo problem z czcionkami, proszę zmienić w ustawieniach konta język na polski. Wówczas wszystkie czcionki będa wspierać język polski.
 
Jak zmienić język ustawień:
Należy:
1. Kliknąć strzałkę obok nazwy użytkownika
2. Wybrać "ustawienia konta"
3. Wybrać język jako polski
4. Zapisać zmiany


„Pogotowie rekrutacyjne"  - bezpłatnie sprawdzimy Twoje CV!

Jeśli już przygotowałeś swoją aplikację (CV i list motywacyjny) pod kątem konkretnej oferty pracy, to bezpłatnie sprawdzimy ją fachowym okiem, zanim wyślesz ją dalej do pracodawcy. Sprawdzamy aplikacje napisane w języku polskim, angielskim i francuskim.

„Pogotowie rekrutacyjne" jest akcją, której celem jest uwrażliwienie poszukujących pracy na konieczność zindywidualizowania komunikatu kierowanego do konkretnego pracodawcy. Krótko mówiąc, chodzi o to, żeby pracodawca czytający Twoją aplikację odczuł, że została ona napisana właśnie do niego. Poza tym masowe i bezrefleksyjne wysyłanie tych samych aplikacji do wszystkich pracodawców nie tylko zmniejsza Twoje  szanse na dane stanowisko pracy, ale i utrudnia pracę samych rekruterów.

Darmowy kreator CV - www.mycv.pl
Umożliwia stworzenie własnego CV i opublikowanie go w Interneci.

Portal Dobra-Rada.pl

W dziale Praca znajduje się wiele wskazówek m.in.

 

CVZAFREE - centrum wiedzy o CV

W kolejnych zakładkach portalu możesz zapoznać się z poszczególnymi elementami odpowiednio przygotowanych dokumentów aplikacyjnych.
  • Jak napisać CV – w tej zakładce znajdziesz wskazówki dotyczące idealnego CV oraz częste błędy, jakie mogą się pojawić podczas tworzenia takiego dokumentu.
  • Wzory CV – to zakładka przygotowana dla wszystkich, którzy nie mają czasu lub brakuje im pomysłów, aby stworzyć oryginalny i przejrzysty życiorys zawodowy.
  • Kreator CV – pomoże Ci stworzyć doskonałe CV według wybranego szablonu. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i niepotrzebny stres przy tworzeniu tak ważnego dokumentu.
  • List motywacyjny – zakładka, w której znajdziesz najważniejsze informacje, jakich potrzebujesz, aby napisać dobry list motywacyjny.

Serwis edukacyjno - informacyjny studentprawa.pl

Studentprawa.pl to portal skierowany bezpośrednio do studentów i absolwentów prawa.  Jest  to nowoczesna i wielofunkcyjna platforma zawierająca przydatne informacje dotyczące zarówno obowiązków studenckich, rozrywki i kultury oraz życia zawodowego i kształtowania kariery.

  • Artykuły, wywiady i relacje pozwalają zapoznać się z zawodem prawnika, z punktu widzenia bardziej doświadczonych kolegów.
  • Testy, szkolenia i kursy dają możliwości rozwoju w wybranych kierunkach.
  • Oferty praktyk, staży i pracy z całego kraju pomogą rozwijać własną karierę zawodową. 

Portal umożliwia kontakt studentów z różnych miast i uczelni mających wspólne  zainteresowania.

 

InterviewMe to popularny blog z praktycznymi poradami dla osób poszukujących pracy. Na stronie znajdziesz dziesiątki artykułów, które pomogą Ci napisać skuteczne CV, list motywacyjny oraz przygotować się do rozmowy