Maciek Tacher Maciek Tacher

   

  Maciek Tacher

Absolwent filozofii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika.

Muzyk.

Wokalista zespołu Manchester, z którym zagrał na wielu festiwalach  (od Jarocina  po Opole) i zdobył wiele nagród.

Studia filozoficzne na UMK, na specjalizacji Filozofia Polityki i Kultury, ukończył w 2004 roku.

 

 
Co skłoniło Pana do studiowania filozofii na Wydziale Humanistycznym UMK? 

Podniecała i niepokoiła mnie możliwość obcowania z najwyższymi ideami ludzkości. Chciałem uzyskać bezpośredni wgląd w istotę wszechrzeczy, dostąpić oświecenia i zasilić ezoteryczny krąg Wybrańców.

Jak te studia wpłynęły na Pana, w jaki sposób Pana rozwinęły?

Oprócz fascynującej intelektualnej przygody, studia filozoficzne były dla mnie lekcją pokory. Okazało się, że nie tylko nie jestem Wybrańcem, ale też (spoiler alert!!!) istota  wszechrzeczy jest jedną wielką ściemą. Mimo to, moja fascynacja nie wygasła, a przygoda z filozofią trwa. Staram się być na bieżąco z uniwersyteckimi publikacjami, a także uczestniczyć w interesujących mnie wydarzeniach filozoficznych na UMK.

Czy umiejętności, jakie nabył Pan w trakcie studiów, przydały się Panu w budowaniu  kariery?

Ponieważ idea wolności zawsze była mi najcenniejsza, zająłem się zawodowo muzyką. Szołbiznes muzyczny i filozofia to dwa światy, ale książki filozoficznych mistrzów wielokrotnie pozwalały mi przetrwać długie podróże z koncertu na koncert.

Czy zachęcałby Pan innych do studiowania filozofii na UMK?

Filozofia jest przydatna i rozwijająca, a jeśli nawet nie jest, to nie wiem jak można odmówić sobie przyjemności studiowania filozofii. Przynajmniej na drugim kierunku.