Przejdź do komentarzy

Kreatywne CV Kreatywne CV

Kreatywne CV. Inspiracje

www.warstwy.com >>

Kreatywne CV. Inspiracje

Wysypało egzemplarzami kreatywnych CV. Jest kolorowo. Mamy tutaj przykłady inspirujących Curriculum Vitae z elementami grafiki 3d, pomysłowe wzorce CV w formie infografik i komiksów.

Brylują na stosie tradycyjnych i nowoczesnych, lecz standardowych CV, ale, czy są funkcjonalne? Nie do końca, chociaż powinny. Klucz do sukcesu tkwi tutaj w zachowaniu czytelności i przejrzystości w połączeniu z pomysłowością. Wszystkie elementy graficzne ukazujące umiejętności techniczne kandydatów nie powinny przysłaniać esencji, którą stanowią informacje o doświadczeniu zawodowym, wykształceniu, referencjach, przebytych kursach, szkoleniach, innych umiejętnościach, zainteresowaniach itp.

Kreatywne CV, podobnie jak każde inne powinno oglądać się szybko, łatwo i na dodatek przyjemnie. Miłym wyróżnikiem wizualnym powinno być pokazanie poczucia humoru, wyobraźni, zagrań kolorystyką. Respekt budzą tu detale, wykresy i dane podane w nietuzinkowy i  matematyczny sposób poprzez zasilenie ich charakterystycznymi analitycznymi elementami graficznymi.

Kreatywne Curriculum Vitae powinno być kolejnym udanym projektem personalnym w portfolio osób trudniących się działką artystyczną. Powinno odzwierciedlać wszystko to, co najlepsze w kandydacie. Może odsłaniać jego charakter, pokazywać kierunek twórczy w jakim się specjalizuje, w jakim gustuje.

Co najistotniejsze, sporządzaniu kreatywnego CV powinno towarzyszyć poczucie zabawy, otwarcie umysłu umożliwiające wymykanie się stereotypom i nudzie.

Źródło: https://www.behance.net/gallery/4691783/Info-graphic-3d-Paper-Resume

Źródło: https://www.behance.net/gallery/3279521/Infographic-Resume

Źródło: https://www.deviantart.com/heartgear/art/Manga-Resume-271694698

 Źródło: https://www.deviantart.com/cunt-art/art/Visual-Resume-V-1-103889661

Źródło: https://www.behance.net/gallery/630935/RM-Brand-Identity