Oficjalnie zakończyliśmy pierwszą edycję kursu przedsiębiorczości. Wszyscy uczestnicy (sylwetki uczestników) odbyli już swoje praktyki (4 osoby) i wizyty studyjne (6 osób).

 

Z niezmierną przyjemnością informujemy, iż spośród grupy 10 autorów najlepszych biznesplanów, do tej pory:

- 2 osoby rozpoczęły zmagania z własnymi startupami!

- 1 osoba otrzymała propozycję i podjęła pracę w firmie, w której odbywała praktyki!

- pozostałe osoby nawiązały kontakty biznesowe, które planuja wykorzystywać w swojej karierze zawodowej!

 

Cieszy nas fakt tak dużej aktywności uczestników zarówno podczas szkoleń, jak i w trakcie organizacji praktyk / wizyt studyjnych!

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów w karierze zawodowej :-)

Po ogłoszeniu wyników rozpoczął się okres intensywnego planowania praktyk i wizyt studyjnych. Uczestnicy po raz kolejny wykazali się swoją kreatywnością i zaangażowaniem. Widać, że praca włożona w pisanie biznesplanów zaowocowała.

Mimo intensywnej pracy nad wnioskami, przeprowadziliśmy wśród uczestników pierwszej edycji casting na udział w plakacie promującym druga edycję kursu przedsiębiorczości. Naszą modelką została Beata Nowak z WBiOŚ, autorka biznesplanu Firmy Green Food.

Trwają zdjęcia i prace nad plakatem – efekt ujrzycie już niebawem na swoich wydziałach :-D

16. Osoba wyłączona z listy rankingowej z uwagi na nieobecność na obronie

(paragraf 3 pkt. 6 regulamiu konkursu praktyk i wizyt studyjnych dla uczestników projektu).

 

WSZYSKIM BARDZO SERDECZNIE GRATULUJEMY!

Z osobami, zakwalifikowanymi do dofinansowania skontaktujemy sie w wiadomościach prywatnych.

Informujemy, iż obrona biznesplanów zaplanowana na dzień 06.05.2014 (wtorek) odbędzie się w Biurze Karier UMK.

Obrona rozpocznie się o godzinie 16.00 i potrwa do ok. godziny 20.00. Dla osób ubiegających się o dofinansowanie – obecność na całej obronie jest obowiązkowa. Każdy z uczestników zobowiązany jest przygotować krótką (15-minutową) prezentację swojego pomysłu biznesowego.


Prosimy o punktualne przybycie w dniu obrony.

Informujemy, iż obrona biznesplanów zaplanowana na dzień 25.04.2014 (piątek) odbędzie się na Wydziale Sztuk Pięknych UMK, w sali 101.


Obrona rozpocznie się o godzinie 15.00 i potrwa do ok. godziny 19.00. Dla osób ubiegających się o dofinansowanie – obecność na całej obronie jest obowiązkowa. Prosimy o punktualne przybycie w dniu obrony. Każdy z uczestników zobowiązany jest przygotować krótką (15-minutową) prezentację swojego pomysłu biznesowego.

Zgodnie z zapisami opublikowanego regulaminu informujemy, iż:

 • do 11.04.2014 r. przyjmowane będą biznesplany do oceny ekspertów. Biznesplany prosimy przesyłać na adres marcin.lubnau@umk.pl
 • do 24.04.2014 r. potrwa ocena biznesplanów przez ekspertów

Terminy obron ustala się na:

 • 25.04.2014
 • 30.04.2014
 • 06.05.2014 - LIMIT MIEJSC WYCZERPANY

Na terminy obron obowiązują zgłoszenia – po 9 osób na obronę. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Formularz zapisu na obrony znajduje się poniżej.

 • listy rankingowe zostaną ustalone 07.05.2014

Formularz zapisu na obrony

W razie problemów z wysłaniem zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny z Marcinem Lubnau pod nr (56) 611 49 50 (pn-pt, 8.00-16.00) lub elektroniczny marcin.lubnau@umk.pl.

This field is mandatory.
This field is mandatory.

Mamy już zatwierdzony Regulamin konkursu praktyk i wizyt studyjnych dla uczestników projektu pn. „Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Europie 2020”, stanowiący Zarządzenie nr 51 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 28 marca 2014 r.

Treść dokumentu jest dostępna w zakładce REGULAMINY

Regulamin został rozesłany również do uczestników Kursu przedsiębiorczości.
Trwają prace nad regulaminem oceny i wyboru najlepszych biznesplanów. W związku z tym, iż obecna edycja Kursu przedsiębiorczości jest jednocześnie jego pierwsza edycją, etap ten wymaga wielu konsultacji. Po zatwierdzeniu zapisów formalnych, studenci będą mieli okazję skonfrontować swój pomysł z grupą ekspertów, oceniających biznesplany.

Szczegółowe informacje już niebawem!

Tak wygląda platforma, na której nasi Biznes-Żacy prężą swoje umysły, by po wielu godzinach szkolenia stacjonarnego i e-learningowego, stworzyć swój (być może pierwszy) biznesplan.

Zakres pomysłów, a tym samym planowanych biznesów wydaje się być nieograniczony. Z niecierpliwością czekamy na efekty ich ciężkiej pracy.

 

Rozpoczął się kolejny etap Kursu przedsiębiorczości. Grupa 25 uczestników (w 2 grupach szkoleniowych), którzy osiągnęli najlepsze wyniki z przeprowadzonych testów, uczestniczyła już w pierwszych zajęciach z tworzenia biznesplanów. Celem tej części szkolenia jest nabycie przez uczestników umiejętności sporządzania biznesplanów dla prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Rezultatem będzie stworzenie biznesplanu przez każdego z uczestników. Trzymamy kciuki! :-)

Zajęcia prowadzi Jan Burdziej, pracownik naukowy UMK, właściciel firmy GIS -Media, laureat programu Top 500 Innovators.

Pierwsza edycja zajęć z zakresu przedsiębiorczości odbyła się w weekend: 16-17 listopada br. Wszyscy zrekrutowani uczestnicy (grupa 50 studentów z WCh, WBiOŚ, WFAiIS, WMiI, oraz WSP) mieli okazję rozbudzić swoją przedsiębiorczość podczas wyjazdu integracyjno-motywującego. W pięknym miejscu, w Zespole Pałacowo-Parkowym, w Runowie Krajeńskim uczestniczyli w szkoleniu pn. „Odkryj w sobie przedsiębiorcę” oraz w bloku zajęć integracyjnych.

Zajęcia z zakresu przedsiębiorczości miały na celu pobudzenie potencjału przedsiębiorczego u osób, które planują założenie własnej działalności gospodarczej. Celem tej części szkolenia było zbadanie własnych predyspozycji do prowadzenia działalności gospodarczej. Warsztaty miały pobudzić ducha przedsiębiorczości u osób, które myślą o założeniu własnej działalności, lecz mają jeszcze wiele pytań, obaw, związanych np. z brakiem wiary we własne siły, pomysłu, pieniędzy, wsparcia oraz odpowiedniej wiedzy.

Szkolenia zakończyły się wypełnieniem licencjonowanego Testu uzdolnień przedsiębiorczych, którego wynik będzie stanowił podstawę przyjęcia do dalszej części projektu.

07.05.2013

Kurs Przedsiębiorczości

 • Planujesz lub marzysz o prowadzeniu własnej działalności gospodarczej?
 • Chcesz prowadzić własną firmę, ale nie wiesz od czego zacząć?
 • Brakuje Ci niezbędnej wiedzy teoretycznej lub chcesz skonsultować swoje pomysły?

Zgłoś się! Te zajęcia są dla Ciebie!

Program zajęć obejmuje:

 • Szkolenie wyjazdowe Odkryj w sobie przedsiębiorcę
 • Szkolenie Stwórz swój Biznesplan
 • Ocenę biznesplanów Sprawdź swój pomysł
 • A dla najlepszych… Sprawdź się w praktyce - sfinansowanie praktyk lub wizyt studyjnych.

Szczegóły na stronie Program kursu.

Rekrutacja

Zapisy do 27 października 2013. Formularz zgłoszeniowy na stronie Rekrutacja.