Liczba godzin praktyk zawodowych: 60

Regulamin praktyk/Karta praktyk

Miejsca odbywania praktyk:

- firmy rozwijające zagraniczne kontakty handlowe (działy eksportu, handlowe, zakupów, zopatrzenia, transportu, logistyki, marketingu, prace asystencko - biurowe z wykorzystaniem znajomości języka obcego)

- izby przemysłowo - handlowe, organizacje pracodawców, firmy organizujące targi, imprezy międzynarodowe

- inkubatory przdsiębiorczości

- centra wspierania biznesu, centra wspierania inwestora

- agencje personalne zajmujące się rekrutacją pracowników za granicę

- organizacje i instytucje zajmujące się wymianami międzynarodowymi, prowadzące programy międzynarodowe

Praktyki powinny polegać na wykonywaniu zadań rozwijających kompetencje językowe i przygotowujących do pracy w międzynarodowym środowisku.

Przykładowy ramowy program praktyk:

1. Pomoc w realizacji zamówień

2. Przygotowywanie korespondencji handlowej w języku obcym

3. Komunikacja bezpośrednia, telefoniczna i mailowa z dostawcami firmy

4. Komunikacja bezposrednia, telefoniczna, mailowa z klientami firmy

5. Tworzenie baz danych klientów zagranicznych

6. Udział w targach branżowych

7. Pomoc w organizacji konferencji, wydarzeń biznesowych, targów

8. Pomoc w przygotowywaniu ofert marketingowych w języku obcym

Rozmowa z doradcą zawodowym

Zgodnie z Regulaminem studiów na kierunku LPiC studenci są zobowiązani do odbycia jeden raz w ciągu studiów indywidualnej konsultacji z doradcą zawodowym z Biura Karier UMK. Zalecane jest, aby konsultacja miała miejsce przed rozpoczęciem praktyk. Fakt odbycia konsultacji jest odnotowywany w systemie USOS przez pracownika Biura Karier UMK.

Rozmowy mają na celu efektywne zaplanowanie praktyk.  Biuro Karier UMK pomaga studentom w znalezieniu dobrej jakości miejsc praktyk, uzyskują dostęp do ofert praktyk, stażów, pracy w serwisie www.biurokarier.edu.pl.

Podczas spotkania można skonsultować swoje CV.

Rozmowy mają miejsce w  Biurze Karier UMK (DS 11, parter; Gagarina 33) od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00 -16.00.

Czas trwania rozmowy: ok.15 minut; z konsultacją CV ok. 30 minut.

Zapisy na rozmowy odbywają się przez poniższy formularz.

Prosimy zgłosić się min. 24 godziny wcześniej. Po otrzymaniu wiadomości pracownik biura skontaktuje się telefonicznie lub mailowo by potwierdzić termin spotkania.

Formularz rejestracyjny Formularz rejestracyjny

Prosimy wypełnić wszystkie pola

W razie problemów z wysłaniem zgłoszenia prosimy o kontakt telefoniczny pod nr 611 46 43 w godzinach pracy biura (pn-pt, 8:00-16:00). Wysłanie formularza jest równoznaczne z wyrażaniem zgody na przetwarzanie danych osobowych przez Dział Zawodowej Promocji Studentów i Absolwentów UMK w celu umówienia na spotkanie z doradcą zawodowym, zgodnie z Ustawą z dnia 29.08.1997 roku o Ochronie Danych Osobowych; tekst jednolity: Dz. U. 2016 r. poz. 922.

Dieses Feld ist vorgeschrieben.