Edycja 2017.

ODKRYJ SWOJE NAJLEPSZE WCIELENIE !

   
 

Katarzyna Marcysiak

  • Absolwentka filologii polskiej
  • Dziennikarka

Jest dziennikarką zatrudnioną w TVP od ponad dwudziestu lat. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Gdańskim, wcześniej studiowała na UMK.

Od początku zawodowo związana z oddziałem Telewizji Polskiej w Bydgoszczy, gdzie pracuje do dzisiaj. Przeszła drogę od dziennikarza newsowego do publicysty. Zrealizowała ponad dwieście reportaży (przede wszystkim o tematyce historyczno - społecznej i kulturalno-naukowej), i kilkanaście filmów dokumentalnych emitowanych na antenach Programu 2, TVP Kultura, TVP Polonia i TVP Info. Prowadziła wywiady w kilku autorskich cyklach. Trzykrotnie nagrodzona najwyższą nagrodą na PiK - TVP w kategorii rozmów-debat. Pracowała jako scenarzystka, reżyserka, autorka projektów medialnych i edukacyjnych. Była reżyserką koncertów i przedstawień oraz serii programów na żywo. W 2011 z pierwszą polską ekipą telewizyjną odwiedziła obserwatorium Alma w Chile, skąd zrealizowała reportaż. 2012 relacjonowała dla TVP Info z Los Angeles ceremonię wręczenia Oscarów.

Przez trzy lata (2010-2013) realizowała autorski tygodnik kulturalny pt. „Tu kultura” emitowany w TVP Info. Od 2013 na antenie TVP Regionalna realizuje programy: ”Wstęp wolny z kultura” i „Rozmowy kultowe”.


Webcontent-Anzeige Webcontent-Anzeige