Bartek Nowak Bartek Nowak

Bartek Nowak

 

Jak zaczęła się droga do miejsca, w którym jest Pan teraz?


Na początku studiów podejmowałem prace dorywcze, na umowy zlecenia. Na piątym roku studiów pomyślnie przeszedłem rekrutację w firmie Aspiro (pośrednictwo finansowe grupy mBank). Zarobki w dużej części były uzależnione od wypracowanej prowizji, ale najważniejsze dla mnie było zdobywanie doświadczenia w branży finansowej. Zaraz po obronie pracy magisterskiej, zostałem zatrudniony jako Młodszy Doradca Klienta w Credit Agricole Bank Polska w Warszawie. Pracowałem tu około roku, po drodze awansując na Doradcę Klienta, i z powodów osobistych, wróciłem do Torunia - tym razem PKO Bank Polski. Po 1,5 roku pracy postanowiłem zostać niezależnym doradcą finansowym w firmie Notus Doradcy Finansowi (dawniej DK Notus) oraz założyłem stronę internetową www.lepiejnizwbanku.pl gdzie dzielę się swoją wiedzą i doświadczeniem.


Jak długo szukał Pan pracy, w jaki sposób?

Pracy zwykle szukałem za pośrednictwem Biura Karier lub portalu pracuj.pl, ale najczęściej kontaktowałem się z potencjalnym pracodawcą i wysyłałem swoje CV bezpośrednio przez ich stronę internetową.


Na czym polega Pana praca?

W skrócie - doradztwo finansowe. Jestem w stanie zapewnić klientowi dostęp do najlepszych rozwiązań na rynku w zakresie kredytów hipotecznych, gotówkowych, funduszy inwestycyjnych, ubezpieczeń na życie, ubezpieczeń majątkowych, a w najbliższym czasie również komunikacyjnych OC/AC. 

Na stronie internetowej piszę m.in. o najlepszych promocjach bankowych, gdzie można zarobić na kontach osobistych, kartach kredytowych itp. Oferuję kompleksową usługę.


Jakie mocne strony w obszarze kompetencji społecznych wykorzystuje Pan w pracy?

Mam bezpośredni kontakt z klientem, dlatego najważniejsze aby być:

- godnym zaufania
- lojalnym wobec klientów
- otwartym i umiejącym słuchać klienta
- elastycznym - klienci mogą zwracać uwagę na zupełnie inne rzeczy niż ja, gdy się na coś decydują
- dostępnym dla klienta - można kontaktować się ze mną właściwie 24h na dobę, również w weekendy. Jeśli nie odbiorę to na pewno oddzwonię.


Czy uważa Pan, że uzyskanie tytułu absolwenta Wydziału Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK pomogło w znalezieniu zatrudnienia? Jakie treści programowe pomogły Panu w znalezieniu pracy?

W bankach zwraca się uwagę, czy mamy wiedzę na temat rynków finansowych i inwestycji, bo większość pracowników tak na prawdę nie ma pojęcia na temat funkcjonowania funduszy inwestycyjnych. Dodatkowo, w niektórych instytucjach przeszkodą w awansie jest brak wykształcenia wyższego, dlatego uważam, że warto je mieć.


Co by Pan poradził młodszym kolegom/koleżankom studiującym na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania?

Gdybym miał coś poradzić obecnym studentom, to aby nie łudzili się, że dobre oceny wystarczą, by znaleźć odpowiednią pracę. Na studiach jest wystarczająco dużo czasu, aby zacząć zbierać doświadczenie, bo to ono później jest kluczowe dla pracodawcy. Polecam zapisywać się na kursy/szkolenia, choćby bezpłatne, by zapełniać swoje CV i, oprócz obowiązkowych praktyk, rozpocząć pracę, staż lub praktyki w różnych firmach - to na pewno przyda się w przyszłości.


Jakie ma Pan plany, cele zawodowe na przyszłość?

Obecnie skupiam się przede wszystkim na rozwijaniu swojej obecnej działalności oraz strony lepiejnizwbanku.pl